Menu

BANNERSLIDE1

Η κλήρωση της Volleyleague 2020-2021 (Πρόγραμμα-Σύστημα διεξαγωγής)

Η κλήρωση της Volleyleague 2020-2021 (Πρόγραμμα-Σύστημα διεξαγωγής)

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΟΠΕ η κλήρωση του πρωταθλήματος της Volleyleague για την σεζόν 2020-2021 την Παρασκευή (31/7). Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δύο ομίλους και δύο φάσεις, με την ομάδα μας να κληρώνεται στον Β΄όμιλο με Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ, Πανναξιακό, ΑΕΚ, Πορφύρα και Αίαντα Ευόσμου.

 

Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος θα πραγματοποιηθεί στις 10 Οκτωβρίου και η Α' φάση των ομίλων θα ολοκληρωθεί στις 30 Ιανουαρίου του 2021.

Α' όμιλος

Α.Ο. Θήρας
Παναθηναϊκός Α.Ο.
A.Σ. Άρης
Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
Ηλυσιακός Α.Ο.
Α.Ο. Λαμίας 2013
Α.Ο.Ν. Αμαζόνες

Β' όμιλος

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Α.Σ.Π. Θέτις
Π.Α.Ο.Κ.
Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Α.Ο.Φ Πορφύρας
Α.Π.Σ. Αίας
Α.Ε.Κ.

Α' ΦΑΣΗ

Το Πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών –VolleyLeague Α1 Γυναικών θα διεξαχθεί σε δύο φάσεις με το πιο κάτω σύστημα:

Οι 14 ομάδες χωρίστηκαν σε δύο ομίλους των 7 (Α' όμιλος: Α.Ο. Θήρας, Παναθηναϊκός Α.Ο., A.Σ. Άρης, Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil, Ηλυσιακός Α.Ο., Α.Ο. Λαμίας 2013, Α.Ο.Ν. Αμαζόνες και ο Β' όμιλος: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π., Α.Σ.Π. Θέτις, Π.Α.Ο.Κ., Πανναξιακός Α.Ο.Ν., Α.Ο.Φ Πορφύρας, Α.Π.Σ. Αίας, Α.Ε.Κ.)

Σε κάθε έναν από τους δύο ομίλους (Α και Β) θα διεξαχθεί πρωτάθλημα δύο γύρων με βαθμολογία (14 αγωνιστικές συνολικά).

Β' ΦΑΣΗ - ΠΛΕΪ ΟΦ

Στη Β' φάση, οι 3 πρώτες ομάδες κάθε ομίλου θα δημιουργήσουν νέο όμιλο, χωρίς να μετρούν τα αποτελέσματα και οι βαθμοί της Α' φάσης και θα διεξαχθεί πρωτάθλημα δύο γύρων με βαθμολογία. Μετά τους αγώνες αυτούς και σύμφωνα με τη βαθμολογία οι ομάδες θα καταλάβουν τις θέσεις 1 έως και 6 της Τελικής Βαθμολογικής Κατάταξης του πρωταθλήματος.

Β' ΦΑΣΗ - ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ

Με την ολοκλήρωση της Α' φάσης, οι 4 τελευταίες ομάδες κάθε ομίλου θα δημιουργήσουν νέο όμιλο και θα διεξαχθεί πρωτάθλημα δύο γύρων με βαθμολογία, όπου οι ομάδες που στην Α' Φάση ήταν στον ίδιο όμιλο θα μεταφέρουν τη βαθμολογία από τους μεταξύ τους αγώνες στους δύο γύρους της Α' Φάσης και ΔΕΝ θα αγωνιστούν ξανά μεταξύ τους.

Μετά τους αγώνες αυτούς και σύμφωνα με τη βαθμολογία οι ομάδες θα καταλάβουν τις θέσεις 7 έως και 14 της Τελικής Βαθμολογικής Κατάταξης του πρωταθλήματος.

Οι ομάδες που θα καταλάβουν την 12η, 13η και 14η θέση στην Τελική Κατάταξη του πρωταθλήματος θα υποβιβαστούν στην αμέσως κατώτερη κατηγορία (Pre League Γυναικών).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β' ΟΜΙΛΟΥ - Α' ΦΑΣΗ

1η Αγωνιστική 10-11 Οκτωβρίου 2020

Α.Π.Σ. Αίας - Α.Ε.Κ.
Α.Ο.Φ. Πορφύρας - Π.Α.Ο.Κ.
Α.Σ.Π. Θέτις - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Πανναξιακός Α.Ο.Ν. - ΡΕΠΟ

2η Αγωνιστική 17-18 Οκτωβρίου 2020

Πανναξιακός Α.Ο.Ν. - Α.Π.Σ. Αίας
Α.Ε.Κ. - Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Σ.Π. Θέτις
ΡΕΠΟ - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

3η Αγωνιστική 24-25 Οκτωβρίου 2020

Α.Ο.Φ. Πορφύρας - Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Α.Σ.Π. Θέτις - Α.Ε.Κ.
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Π.Α.Ο.Κ.
Α.Π.Σ. Αίας - ΡΕΠΟ

4η Αγωνιστική 31 Οκτωβρίου – 1 Νοεμβρίου 2020

Πανναξιακός Α.Ο.Ν. - Α.Σ.Π. Θέτις
Α.Π.Σ. Αίας - Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Α.Ε.Κ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
ΡΕΠΟ - Π.Α.Ο.Κ.

5η Αγωνιστική 7-8 Νοεμβρίου 2020

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Α.Σ.Π. Θέτις - Α.Π.Σ. Αίας
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ε.Κ.
Α.Ο.Φ. Πορφύρας - ΡΕΠΟ

6η Αγωνιστική 11 Νοεμβρίου 2020

Πανναξιακός Α.Ο.Ν. - Π.Α.Ο.Κ.
Α.Π.Σ. Αίας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Α.Ο.Φ. Πορφύρας - Α.Σ.Π. Θέτις
ΡΕΠΟ - Α.Ε.Κ.

7η Αγωνιστική 14-15 Νοεμβρίου 2020

Α.Ε.Κ. - Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Π.Σ. Αίας
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Α.Σ.Π. Θέτις - ΡΕΠΟ

Β' ΓΥΡΟΣ

8η Αγωνιστική 21-22 Νοεμβρίου 2020

Α.Ε.Κ. - Α.Π.Σ. Αίας
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Σ.Π. Θέτις
ΡΕΠΟ - Πανναξιακός Α.Ο.Ν.

9η Αγωνιστική 28-29 Νοεμβρίου 2020

Α.Π.Σ. Αίας - Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Α.Ο.Φ. Πορφύρας - Α.Ε.Κ.
Α.Σ.Π. Θέτις - Π.Α.Ο.Κ.
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - ΡΕΠΟ

10η Αγωνιστική 5-6 Δεκεμβρίου 2020

Πανναξιακός Α.Ο.Ν. - Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Α.Ε.Κ. - Α.Σ.Π. Θέτις
Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
ΡΕΠΟ - Α.Π.Σ. Αίας

11η Αγωνιστική 12-13 Δεκεμβρίου 2020

Α.Σ.Π. Θέτις - Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Α.Ο.Φ. Πορφύρας - Α.Π.Σ. Αίας
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ε.Κ.
Π.Α.Ο.Κ. - ΡΕΠΟ

12η Αγωνιστική 19-20 Δεκεμβρίου

Πανναξιακός Α.Ο.Ν. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Α.Π.Σ. Αίας - Α.Σ.Π. Θέτις
Α.Ε.Κ. - Π.Α.Ο.Κ.
ΡΕΠΟ - Α.Ο.Φ. Πορφύρας

13η Αγωνιστική 23-24 Ιανουαρίου 2021

Π.Α.Ο.Κ. - Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Π.Σ. Αίας
Α.Σ.Π. Θέτις - Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Α.Ε.Κ. - ΡΕΠΟ

14η Αγωνιστική 30-31 Ιανουαρίου 2021

Πανναξιακός Α.Ο.Ν. - Α.Ε.Κ.
Α.Π.Σ. Αίας - Π.Α.Ο.Κ.
Α.Ο.Φ. Πορφύρας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
ΡΕΠΟ - Α.Σ.Π. Θέτις

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α' ΟΜΙΛΟΥ - Α' ΦΑΣΗ

1η Αγωνιστική 10-11 Οκτωβρίου 2020

Α.Σ. Άρης - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Ηλυσιακός Α.Ο. - Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
Α.Ο. Λαμίας 2013 - Α.Ο. Θήρας
Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - ΡΕΠΟ

2η Αγωνιστική 17-18 Οκτωβρίου 2020

Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - Α.Σ. Άρης
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ηλυσιακός Α.Ο.
Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil - Α.Ο. Λαμίας 2013
ΡΕΠΟ - Α.Ο. Θήρας

3η Αγωνιστική 24-25 Οκτωβρίου 2020

Ηλυσιακός Α.Ο. - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Α.Ο. Λαμίας 2013 - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Α.Ο. Θήρας - Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
Α.Σ. Άρης - ΡΕΠΟ

4η Αγωνιστική 31 Οκτωβρίου - 1 Νοεμβρίου 2020

Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - Α.Ο. Λαμίας 2013
Α.Σ. Άρης - Ηλυσιακός Α.Ο.
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο. Θήρας
ΡΕΠΟ - Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil

5η Αγωνιστική 7-8 Νοεμβρίου 2020

Α.Ο. Θήρας - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Α.Ο. Λαμίας 2013 - Α.Σ. Άρης
Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Ηλυσιακός Α.Ο. - ΡΕΠΟ

6η Αγωνιστική 11 Νοεμβρίου 2020

Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
Α.Σ. Άρης- Α.Ο. Θήρας
Ηλυσιακός Α.Ο. - Α.Ο. Λαμίας 2013
ΡΕΠΟ - Παναθηναϊκός Α.Ο.

7η Αγωνιστική 14-15 Νοεμβρίου 2020

Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil - Α.Σ. Άρης
Α.Ο. Θήρας - Ηλυσιακός Α.Ο.
Α.Ο. Λαμίας 2013 - ΡΕΠΟ

Β' ΓΥΡΟΣ

8η Αγωνιστική 21-22 Νοεμβρίου 2020

Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Σ. Άρης
Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil - Ηλυσιακός Α.Ο.
Α.Ο. Θήρας - Α.Ο. Λαμίας 2013
ΡΕΠΟ - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες

9η Αγωνιστική 28-29 Νοεμβρίου 2020

Α.Σ. Άρης - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Ηλυσιακός Α.Ο. - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Α.Ο. Λαμίας 2013 - Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
Α.Ο. Θήρας - ΡΕΠΟ

10η Αγωνιστική 5-6 Δεκεμβρίου 2020

Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - Ηλυσιακός Α.Ο.
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο. Λαμίας 2013
Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil - Α.Ο. Θήρας
ΡΕΠΟ - Α.Σ. Άρης

11η Αγωνιστική 12-13 Δεκεμβρίου 2020

Α.Ο. Λαμίας 2013 - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Ηλυσιακός Α.Ο. - Α.Σ. Άρης
Α.Ο. Θήρας - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil - ΡΕΠΟ

12η Αγωνιστική 19-20 Δεκεμβρίου 2020

Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - Α.Ο. Θήρας
Α.Σ. Άρης - Α.Ο. Λαμίας 2013
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
ΡΕΠΟ - Ηλυσιακός Α.Ο.

13η Αγωνιστική 23-24 Ιανουαρίου 2021

Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Α.Ο. Θήρας - Α.Σ. Άρης
Α.Ο. Λαμίας 2013 - Ηλυσιακός Α.Ο.
Παναθηναϊκός Α.Ο. - ΡΕΠΟ

14η Αγωνιστική 30-31 Ιανουαρίου 2021

Α.Ο.Ν. Αμαζόνες - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Α.Σ. Άρης - Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
Ηλυσιακός Α.Ο. - Α.Ο. Θήρας
ΡΕΠΟ - Α.Ο. Λαμίας 2013

Τελευταία τροποποίηση στιςΣάββατο, 01 Αυγούστου 2020 07:07
επιστροφή στην κορυφή