Menu

cropped-LVC-banner20FD14-31

Γεωργιάδου,Γκουντιμένκο, Δρακουλίδου και Ξηντάρα στην 26αδα της Εθνική Γυναικών 2019

Γεωργιάδου,Γκουντιμένκο, Δρακουλίδου και Ξηντάρα στην 26αδα της Εθνική Γυναικών 2019

Την Τρίτη 14 Μαΐου θα ξεκινήσει το μακρύ καλοκαίρι του 2019 για την Εθνική Γυναικών με πρώτο σταθμό το Βραχάτι. Η «γαλανόλευκη» θα συγκεντρωθεί στο κλειστό γυμναστήριο της Βόχας, εκεί όπου θα πραγματοποιηθεί η προετοιμασία για τη συμμετοχή της στο Silver European League. Στην δηλωμένη λίστα της CEV της 26αδας για την Εθνική ομάδα βρίσκονται και τέσσερις αθλήτριες του Α.Σ.Π.Θέτις Βούλας κάτι που αποτελεί μεγάλη τιμή για τον σύλλογο μας και τεράστια ανταμοιβή για τις αθλήτριες μας για την εξαιρετική εφετινή πορεία τους.

 

ΕΘΝΙΚΗ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2019
ΑΡ. ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2018-19
1. Μαρία Ελένη Αρτακιανού 21/05/1994 1.70 Λίμπερο  Α.Ο.Θήρας
2. Ειρήνη Χατζηευστρατιάδου 02/09/1995 1.84 Κεντρική Α.Ο.Ν.Πανναξιακός
3. Στέλλα Χριστοδούλου 19/07/1991 1.86 Πασαδόρος Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
4. Παναγιώτα Διώτη 13/11/1992 1.85 Ακραία Vasas Obuda Budapest (Ουγγαρία)
5. Κωνσταντίνα Δρακουλίδου 27/11/1996 1.80 Πασαδόρος Α.Σ.Π.Θέτις Βούλας
6. Αγγελική Μελίνα Εμμανουηλίδου 18/09/1994 1.87 Κεντρική Α.Ο.Θήρας
7. Αναστασία Γεωργιάδου 29/04/1991 1.87 Kεντρική Α.Σ.Π.Θέτις Βούλας
8. Ιωάννα Γκουντιμένκο 03/01/1996 1.89 Κεντρική Α.Σ.Π.Θέτις Βούλας
9. Ηλιάνα Ιακωβίδου 25/03/1995 1.76 Λίμπερο Α.Π.Σ.Αίας Ευόσμου
10. Άννα Καλατάντζε  13/08/1997 1.80 Κεντρική Α.Ο.Θήρας
11. Αγγελική Καββαδία 17/02/1994 1.89 Κεντρική Α.Ε.Κ.
12. Αρέτα Κονόμι 31/01/1989 1.64 Λίμπερο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
13. Σταματία Κυπαρίση 20/06/2002 1.84 Διαγώνια Π.Α.Ο.Κ.
14. Γεωργία Λαμπρούση 27/01/1993 1.84  Κεντρική Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
15.  Αθανασία Λιάγκη 24/11/1995  1.83  Διαγώνια Α.Ο.Ν.Πανναξιακός
16.  Ευαγγελία Μερτέκη 29/04/1991 1.90  Διαγώνια Α.Ο.Θήρας
17. Ασημίνα Νικολογιάννη 04/06/1999 1.83  Ακραία  Ολυμπιάδα Νεαπόλεως (Κύπρος)
18. Μαρία Οικονομίδου  18/08/1992  1.83  Διαγώνια  Παναθηναϊκός Α.Ο. 
19.  Αθηνά Παπαφωτίου  23/08/1989 1.81 Πασαδόρος ASPTT Mulhouse VB (Γαλλία)
20. Άννα Μαρία Σπανού 18/11/1995 1.88 Ακραία  Α.Ε.Κ. 
21. Όλγα Στράντζαλη  12/01/1996  1.85 Ακραία Πίλα (Πολωνία) 
22.  Αθανασία Τοτσίδου 18/06/1989  1.80 Ακραία  Α.Ε.Κ.
23. Ανθή Βασιλαντωνάκη  09/04/1996 1.96  Διαγώνια Λαρντίνι Φιλοτράνο (Iταλία) 
24. Ολγα Βεργίδου 17/12/1991 1.77 Πασαδόρος Α.Ο.Ν.Πανναξιακός
25. Κωνσταντίνα Βλαχάκη 08/05/1995 1.79 Ακραία Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
26. Σεβαστιανή Ξηντάρα 09/02/1993 1.73 Λίμπερο Α.Σ.Π.Θέτις Βούλας
Προπονητής: Γκιλιέρμο Ναράνχο Ερνάντεζ (Ισπανία)
Β΄προπονητής: Νίκος Μπουτσουρής
Β΄προπονητής: Γιάννης Παρασίδης

Με πλάγια γράμματα (Italic) οι αθλήτριες που δεν ήταν το 2018 στην Εθνική γυναικών
Οι αριθμοί στις φανέλες δεν έχουν ανακοινωθεί

Η Εθνική γυναικών είναι στον Β' όμιλο παρέα με τις Σλοβενία, Πορτογαλία και Εσθονία. Στον Α' όμιλο είναι οι Ρουμανία, Γεωργία, Ισραήλ και Κύπρος.

Ο Ομοσπονδιακός προπονητής Γκιγιέρμο Ναράνχο και ο συνεργάτης του Νίκος Μπουτσορής επέλεξαν τις 19 αθλήτριες που θα λάβουν μέρος στην προετοιμασία μέσα στις οποίες είναι και η Αναστασία Γεωργιάδου:

Η 19άδα της Εθνικής γυναικών

Στέλλα Χριστοδούλου (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Αθηνά Παπαφωτίου (Μιλούζ-Γαλλία)
Όλγα Βεργίδου (Πανναξιακός ΑΟΝ)
Ανθή Βασιλαντωνάκη (Φιλότρανο - Ιταλία)
Μαρία Οικονομίδου (Παναθηναϊκός ΑΟ)
Ευαγγελία Μερτέκη (ΑΟ Θήρας)
Όλγα Στράντζαλη (Ενέα Πίλα - Πολωνία)
Σταματία Κυπαρίσση (ΠΑΟΚ)
Σία Τοτσίδου (ΑΕΚ)
Κωνσταντίνα Βλαχάκη (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Τζίνα Λαμπρούση (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Άννα Καλαντάτζε (ΑΟ Θήρας)
Ειρήνη Χατζηευστρατιάδου (Πανναξιακός ΑΟΝ)
Αναστασία Γεωργιάδου (ΑΣΠ Θέτις)
Μελίνα Εμμανουηλίδου (ΑΟ Θήρας)
Μαριαλένα Αρτακιανού (ΑΟ Θήρας)
Αρέτα Κονόμι (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
Ηλιάνα Ιακωβίδου (ΑΠΣ Αίας)
Παναγιώτα Διώτη (Βάσας - Ουγγαρία)

Το πρόγραμμα της Εθνικής Γυναικών

1η αγωνιστική - Σάββατο 25 Μαΐου

20.00: Πορτογαλία - Ελλάδα
20.00: Σλοβενία - Εσθονία

2η αγωνιστική - Τετάρτη 29 Μαΐου

16.30: Ελλάδα - Σλοβενία
17.00: Πορτογαλία - Εσθονία

3η αγωνιστική - Σάββατο-Κυριακή 1 & 2 Ιουνίου

1/6 16.30: Ελλάδα - Πορτογαλία
2/6 17.00:Εσθονία - Σλοβενία

4η αγωνιστική - Σάββατο 8 Ιουνίου

17.00: Εσθονία - Ελλάδα
17.00: Πορτογαλία - Σλοβενία

5η αγωνιστική - Τετάρτη 12 Ιουνίου

16.30: Ελλάδα - Εσθονία
20.00: Σλοβενία - Πορτογαλία

6η αγωνιστική - Σάββατο 15 Ιουνίου

17.00: Εσθονία - Πορτογαλία
20.00: Σλοβενία - Ελλάδα

Τελευταία τροποποίηση στιςΠαρασκευή, 03 Μαΐου 2019 19:04
επιστροφή στην κορυφή
Irish bookie Coral cbetting.co.uk location at United Kingdom

List with onlain bookmakersGBETTING